Informacje o ALMS

Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego działa z sukcesami od 2013 roku. Organem prowadzącym szkołę jest Lubelska Akademia WSEI w Lublinie. To właśnie w jej siedzibie uczą się uczniowie ALMS.

Szkoła o profilu sportowym daje szansę uczniom z całej Polski na rozwijanie swoich zainteresowań sportowych, doskonalenie swoich umiejętności poprzez uprawianie wybranej przez siebie dyscypliny sportowej pod opieką wykwalifikowanych trenerów oraz równoczesne zdobywanie wiedzy na poziomie liceum ogólnokształcącego przy pomocy doświadczonych nauczycieli oraz kadry akademickiej Lubelskiej Akademii WSEI w Lublinie. Przez ostatnie lata wychowaliśmy wielu doskonałych sportowców, zdobywających medale na najważniejszych ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach.

W jednej klasie w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie mogą uczyć się uczniowie trenujący różne dyscypliny. Treningi w kluczowych dyscyplinach dopasowane są do zajęć lekcyjnych. Dzięki łączeniu grup międzyklasowych mają oni dużą możliwość wyboru różnych rozszerzeń, co zdecydowanie wyróżnia nas na tle innych szkół i pozwala zindywidualizować tok nauki poszczególnych zawodników.

Obecnie zatrudniamy wybitnych trenerów z takich dyscyplin jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, sporty walki i zapasy, jeździectwo, tenis, taniec oraz pływanie.

CO OFERUJEMY

• Doskonałą bazę dydaktyczna i sportową
  • Dostęp do laboratoriów psychologicznych Akademii WSEI (Biofeedback EEG i HRV)
  • Możliwość korzystania z bazy sportowej klubów partnerskich
  • Hala sportowa
  • Dwie nowoczesne sale językowe
  • Tablice interaktywne i projektory w każdej Sali
  • Bogate wyposażenie sportowe
  • Możliwość udziału w wykładach oraz kołach naukowych Lubelskiej Akademii WSEI.

ZAPEWNIAMY

• Opiekę psychologa sportu
  • Badania psychologiczne, motoryczne i psychomotoryczne
  • Dofinansowanie przejazdów na treningi
  • Podręczniki szkolne
  • Wyprawkę szkolną
  • Stroje sportowe
  • Sprzęt sportowy
  • Dodatkowe zajęcia ogólnorozwojowe
  • Stały monitoring rozwoju sportowego
  • Bezpłatne zajęcia na siłowni
  • Darmową opiekę fizjoterapeuty

INDYWIDUALNY MONITORING ROZWOJU SPORTOWEGO

Dla najlepszych sportowców w każdym roku szkolnym przygotowany jest specjalny program ich kształcenia dydaktycznego i sportowego. Obejmuje on regularne badania motoryczne i psychomotoryczne, kontakt z fizjoterapeutą, dietetykiem oraz psychologiem sportu. Mogą oni również liczyć na wsparcie sprzętowe oraz dodatkowe zajęcia z wybranych przedmiotów. Skupienie na indywidualnym rozwoju poszczególnych zawodników pozwala zwiększyć efektywność ich treningów oraz przyspieszyć postępy sportowe.