Psycholodzy

Jakub Załuski

- szkolny psycholog sportu

Od najmłodszych lat zawodnik piłki nożnej, a obecnie psycholog pracujący z zawodnikami sportów indywidualnych i drużynowych. Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz seniorami, osiągającymi wysokie wyniki w ogólnopolskich i międzynarodowych rozgrywkach.

Zawodowo związany m.in. z Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, w którym pełni rolę psychologa sportu, psychologa szkolnego oraz nauczyciela przedmiotu Psychologia Sportu. Prowadzi także zajęcia w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie ze studentami psychologii i pielęgniarstwa z zakresu profesjonalnej komunikacji interpersonalnej, psychologii zdrowia, planowania kariery i profilaktyki wypalenia zawodowego.

Oprócz współpracy z zawodnikami sportów klasycznych, pracuje również na co dzień z e-sportowcami oraz szkoli kadrę trenerską Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych.

Z zawodnikami współpracuje nie tylko w zaciszu gabinetu, ale i w naturalnym środowisku treningowym i meczowym. W swojej pracy lubi wykorzystywać nowoczesne technologie. Jest certyfikowanym trenerem EEG Biofeedback II stopnia. Korzysta również z takich narzędzi jak m.in. Vienna Test System, CogniPlus czy FitLight Trainer.

Elżbieta Macuba

– psycholog szkolny i doradca zawodowy

Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Ukończyła studia psychologiczne o specjalności Psychologia Sądowa i Penitencjarna. Karierę zawodową rozpoczęła w Areszcie Śledczym w Lublinie jako psycholog penitencjarny.

W Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego i Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEI w Lublinie zajmuje się pomocą psychologiczno-pedagogiczną, a także Szkolnym Biurem Karier. Jest certyfikowanym mediatorem w sprawach rówieśniczych, szkolnych i nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Nieustannie rozwija się w wielu kierunkach. Obecnie studiuje informatykę ze specjalnością Bazy Danych i Business Intelligence. Współtworzy facebookowy profil ALMS & ALO w Lublinie.