Słowo do Maturzystów ALMS

Słowo do Maturzystów

Dyrektora Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego WSEI w Lublinie.

Moi Kochani!

Nigdy nie myślałam, że przyjdzie mi pisać te słowa na zakończenie nauki w szkole, a nie mówić do Was.

Los tak zdecydował, że ani ja, ani Nauczyciele, ani  Koledzy z młodszych klas, nie mogą się z Wami spotkać po raz ostatni jako uczniami naszej szkoły.

Tak jak się obawiałam tego pożegnania, tak samo trudno mi dobierać słowa na papierze. Bardzo trudno, bo byliście wyjątkowym rocznikiem uczniów. Byliście społecznością niesamowitych osobowości, które na zawsze zapadną w pamięć i w serce.

Dziękuję Wam za to, że mogliśmy spędzić razem ten czas. Mieliśmy okazję dobrze się poznać, czasem w trudnych sytuacjach. Wiele też było chwil radosnych, wspaniałych, w których bardzo byłam z Was dumna. Nie mam wątpliwości, że kończymy tę wspólną przygodę mądrzejsi i bogatsi o nowe doświadczenia, z nowym spojrzeniem na świat. Starałam się zrobić wszystko, co w mojej mocy, by uczynić te lata jak najbardziej wartościowymi dla Was wszystkich. Mam nadzieję, że będziecie je dobrze wspominać, a przyjaźnie, które zawarliście, przetrwają bardzo długo. Ja z pewnością nigdy Was nie zapomnę. Będę szczęśliwa, jeżeli czasem wspomnicie swoją „Dyrcię” na boiskach, arenach, halach i deskach scenicznych, czy planach filmowych oraz we własnych rodzinach.

Przed Wami trudny i stresujący czas – egzamin maturalny w trudnych warunkach pandemii. Na pewno sobie z nim poradzicie, dzięki swoim kompetencjom, umiejętnościom, życiowej mądrości i wrażliwości.

Przed Wami jeszcze wiele ważnych decyzji do podjęcia, wiele wyzwań. Wiem, że zrobicie dobry użytek z bagażu doświadczeń, który zebraliście w ciągu tych trzech lat. Przed Wami jeszcze długie lata młodości, które z pewnością wykorzystacie wspaniale i odważnie. Pamiętajcie, że szczęście sprzyja ludziom odważnym, otwartym na zmiany, a najlepsze zmiany w życiu człowieka następują po zetknięciu się z trudnościami.

Bądźcie odważni. Bądźcie bohaterami swojego życia.

 

                                                                    Do zobaczenia.

                                                         Małgorzata Pielecka – Sikorska

 

Swoje podziękowania do dyrektorów, nauczycieli i absolwentów skierowali: Prezydent Miasta Lublin, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania – Podziękowania